Instagram Katetoja!: #6 Wróć jeśl pamiętasz

sobota, 31 stycznia 2015

#6 Wróć jeśl pamiętasz

Hej! Co tam u Was? Jak spędzacie weekend?  Dzisiaj chcę Wam streścić książkę pt. ,,Wróć, jeśli pamiętasz'' Gayle Forman .  Jest to kontynuacja "Zostań, jeśli kochasz"  według mnie, znacznie lepsza niż pierwsza część.
       Na początku ta książka niezbyt mi się podobała, nie porwała mnie narracja z perspektywy Adama, opis jego życia i pustki, która w nim panuje po tym, jak Mia zniknęła -  bez słowa wyjaśnienia. 
Mijają trzy lata, a drogi bohaterów się rozeszły. Oboje robią karierę w swoich profesjach - Adam jako rockman, a Mia jako wiolonczelistka. Stopniowo chłopak odkrywa przed nami, dlaczego ich związek nie przetrwał. Przypadek (a może los) sprawia, że znowu się spotykają w Nowym Jorku. Adam postanawia wybrać się na koncert Mii, po którym dziewczyna postanawia oprowadzić go po mieście. Mają mało czasu, każde z nich w następny dzień wyjeżdża na drugi koniec świata. Mają więc tylko kilka godzin, aby porozmawiać ze sobą i wyjaśnić to, co się zdarzyło przed kilkoma laty. Możemy w końcu dowiedzieć się, jak  chłopak  kochał Mię. Jego żal można wyczytać na każdej stronie, jest bardzo widoczny. Co Mia by nie powiedziała, Adam zawsze doda w myślach coś związanego z ich przeszłością. Nadal nie może pogodzić się z rozstaniem, natomiast wydaje się, że Mia bardzo dobrze sobie z tym radzi, mimo że to przecież jej wydawało się, że wygrała los na loterii - że taki chłopak zwrócił na nią uwagę. Oboje przez ten czas bardzo się zmienili. Adama przytłacza jego kariera, a głównie fani, którzy na każdym kroku nie dają mu chwili oddechu. Natomiast Mia stała się bardzo samodzielna i według mnie nieco samolubna. Przez większą część książki para rozmawia o zwykłych sprawach. Czasami wspominają dawne czasy, ale głównie krążą wokół tematu zerwania. W końcu Adam wybucha i dowiaduje się, dlaczego Mia go rzuciła...
Nie gniewajcie się ale nie napiszę Wam, co dalej się wydarzyło. Ja nie lubię wiedzieć jak dana książka, film się zakończyła. 

9 komentarzy:

 1. ciekawa książka ogólnie świetny blog masz talent http://toriblogoo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. mam wielką nadzieję, że będę miała możliwość i ją przeczytam! :)
  ♡ paaula-fotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszą część i bardzo mi się spodobała,mam nadzieje że przeczytam również tą :) http://martyna-martynkaaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam tej książki. Ja również nie lubię wiedzieć jak się książka zakończy, więc dobrze, że nie napisałaś.

  http://laura-ss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczny,zapraszam do mnie :) majkabazal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam pierwszą część i obejrzałam film...
  Mam nadzieję, że uda mi się gdzieś wyłapać "Wróć, jeśli pamiętasz" ;)

  pozdrawiam
  http://edzia-photoamator.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze ale zamierzam przeczytać
  http://weareafraidofourselves.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja wczoraj obejrzałam dla ciebie wszystko. Coś pięknego...

  "(…) Ale to już raczej nigdy nie nastąpi, a w trumnie, obok mojego wysportowanego, świetnie zakonserwowanego ciała będzie leżała waga kuchenna. A zamiast grudkami ziemi, posypią mnie odżywką białkową."

  Zapraszam na nowy post:
  http://turqusowa.blogspot.com/2015/02/w-pogoni-za-perfekcja.html

  OdpowiedzUsuń
 9. chciałam przeczytać pierwszą i drugą część ale jakoś za bardzo nigdy nie mam czasu:( a wydają się być bardzo fajne. Może obejrzę film:)
  http://klaudynkasb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń